سئو؛ رقابتی که میتواند عادلانه نباشد!

سئو و رقابتی که میتواند نا عادلانه باشد

خیلی وقت بود که میخواستم این مطلب رو بنویسم اما فکر میکردم شاید جلوه خوبی نداشته باشه، چند روز پیش که با مسعود فاطمی صحبت میکردم، دیدم که اونم دقیقا به این مشکل برخورده و دیگه دیدم واجبه که این مطلبو بنویسم که البته میدونم به مزاج خیلی ها خوش نخواهد امد چون دقیقا کارشون اینه که با خراب و له کردن بقیه خودشون رو ارتقاع بدن ! پیشنهاد میکنم این مطلب رو زمان بزارید و مطالعه کنید.

قضیه از اینجا شروع میشه که با تلاش فراوان و هزینه های بسیار زیاد ( بیشتر منظورم هزینه زمانیه ) یک وب سایت رو  به صورت واقعی و غیر اسپم به رتبه مناسبی در گوگل می رسونید و تقریبا هر ماه و البته شاید هر روز سایت رو آنالیزو بررسی میکنید تا علاوه بر اینکه رتبه خوبی پیدا کنه ، کاهش رتبه هم  نداشته باشه! (  البته قطعا در هر موضوعی رقیب های زیادی وجود دارد که بالاخره یکی، رتبه اول رو صاحب خواهد شد و یکی هم رتبه دهم رو)، خب همه چیز تا الان کاملا خوب و بدون مشکل پیش رفته اما مسائله جایی مشکل دار میشه که افرادی  به هرد دلیلی ( رقابت ، دشمنی یا حتی اینکه چرا پروژه را به او ندادند) شروع به کاری میکنند که وب سایت شما تنها در یک هفته در موتور جستجوی گوگل،  پنالتی ( Game Over ) میشه، این کار رو  به روش های مختلفی انجام می دهند که متاسفانه بسیار هم رواج پیدا کرده، کامنت گذاری در وب سایت های مرتبط و غیر مرتبط با هر زبانی به صورت اسپم !

نرم افزارهایی زیادی هستند که می توانند این روند کامنت گذاری را انجام دهند و خود من به آنها کاملا مسلط هستم !!! ولی تا به حال حتی یکبار هم از آنها برای پایین کشیدن رتبه کسی استفاده نکرده ام مگر وب سایت های خودم تنها برای تست پنالتی ! پروژه های سئو چون به صورت طولانی مدت هستند، زیاد پروژه های سئو قبول نمیکنم، چون همیشه باید وب سایت مورد نظر  و وب سایت های رقیب آنالیز شوند تا از گردونه رقابت عقب نمانند، بنابران یک نفر نمی تونه چنتا پروژه سئو روهمزمان مدیریت کنه ( که البته میزان این چنتا بستگی به بزرگی پروژه داره !)، دو تا از وب سایت هایی را که بهینه کرده بودم(دارای بهترین رتبه ممکن در گوگل ) بر اثر همین دشمنی یا شاید رقابت مورد کامنت گذاری اسپم قرار گرفتند و کاملا از گردونه رقابت البته با خیانت دور شدند، و جالبیش اینجاس که تقریبا (مطمئن نیستم) فهمیدم که کار چه کسی بوده ! اما کاری نمیشه کرد! و حتی من یک ایمیل هم به اون نزدم که چرا اینکار کار را کردی ! …

متاسفانه این کار بسیار در حال رشده و  داره همگانی میشه در بین کسایی که خودشون رو مشاور سئو می نامند! امیدوارم این کار به یک عادت تبدیل نشه که وب سایت های رقیب رو اوت کنن تا اینکه خودشون را ارتقاع رتبه بدن !

نکته مهم در امر سئو :

سئو یک کلاس نیست که وقتی به صفحه اول گوگل اومدید، با اون پز بدید، بلکه می توان با آن تجارت کرد و فروش داشت ، زمانی که جلوی این فروش با قصد و غرض گرفته شود می تواند یک تجارت الکترونیک رو نابود کند !

 نتیجه گیری  کلی من :

واقعا چیزی نمیشه گفت تنها چیزی که مطمئنم این دسته افراد، دقیقا مثل کسایی هستن که توی باتلاق گیر کردن و هر چه تلاش شبانه روزی هم کنن، به جایی نخواهند رسید چون پولشون رو از دست افراد دیگر به زور می گیرند! من خودم هیچ قضاوتی برای اونها نمیکنم و تصمیم گیری در مورد اونها رو به شما دوستان عزیز می سپرم فقط به عنوان آخرین حرفم در این نوشته بگم که بعد از این اتفاق تصمیم گرفتم حتی اگر نمونه کار سئویی هم داشته باشم در هیچ جا اعلام نکنم و حتی در وب سایت مورد نظرهم هیچ حق کپی رایتی رو درج نکنم، احساس میکنم اینطوری بهتر باشه!

مرسی از وقتتون که بابت این نوشته من گذاشتید .

 

دیگر نوشته های مرتبط با این دسته بندی